הקשר בין עישון ופגיעה בריכוז

הקשר בין עישון לפגיעה בריכוז

היום ידוע כי ישנו קשר בין עישון ופגיעה בריכוז. רבים מבני הנוער מתחילים לעשן כתוצאה מלחץ חברתי, דבר שעלול להוביל להרגל ולהתמכרות. בעבר היה מדובר על סוג של טקס שחלק גדול מבני הנוער נאלצו לעבור, אך היום אין שום סיבה להמשיך במסורת. רבים מבני הנוער טוענים כי העישון מסייע להם להתרכז בלימודים ורבים מהחיילים טוענים כי הסיגריות מסייעות להם לעבור את השמירות הארוכות ולהתרכז במשימות שלהם. אך למעשה, הסיגריות מכילות חומרים רעילים מסוגים שונים, חלקם מסרטנים וחלקם ממכרים. הניקוטין גורם להתמכרות וליצירת תלות בסיגריה, לכן תהליך הגמילה כולל תחושות של עצבנות, חוסר שקט וקשיי ריכוז. רבים מאמינים כי הסיגריה היא זו שמסייעת לריכוז שלהם, אך למעשה התלות בסיגריה היא שמראש יוצרת את קשיי הריכוז וחוסר השקט הפנימי.

הקשר בין עישון ופגיעה בריכוז – נקודות ששווה להכיר

כל מעשן יודע כי תקופת זמן ארוכה ללא סיגריה מובילה לחשק שרק הולך וגובר. כמה שעות של עבודה ללא סיגריות גורמות לרוב המעשנים לפנות זמן להפסקת סיגריה, מאחר ובלעדיה הם לא מצליחים להמשיך להתרכז בעבודה. הדבר נכון גם לגבי סטודנטים שלומדים למבחנים וזקוקים להפסקות סיגריה תכופות, מתוך התחושה כי הסיגריות מרגיעות אותם. אך למעשה, מדובר בסך הכול בתהליכים כימיים בתוך המוח, שנגרמים כתוצאה מהתלות שהתפתחה לניקוטין. הניקוטין ממכר באותה העוצמה כמו סמים קשים, לכן אין זה מפתיע כי תקופת זמן ממושכת ללא סיגריה מובילה לתופעות לוואי הכוללות עצבנות, אי שקט, כאבי ראש וקשיי ריכוז. אך מי שמצליח לעבור את תקופת הגמילה, האורכת לרוב בין שבוע לשבועיים, יזכה לראות את הגוף שלו מתנקה מהניקוטין וחוזר לאיזון הטבעי שלו. בשלב זה הריכוז יהיה גבוה יותר, הקשב יהיה מושלם ולא תחוו תחושת אי שקט ועצבנות.

דגשים ששווה להכיר לגבי הקשר בין עישון ופגיעה בריכוז

כדאי לדעת כי אישה שבוחרת לעשן במהלך תקופת ההיריון שלה עלולה להוביל להתפתחות של הפרעות קשב וריכוז אצל העובר. מאחר והעובר ניזון מהאם, אין זה מפתיע כי הניקוטין המצוי בסיגריות מועבר באמצעות חבל הטבור לעובר ומשפיע על התפתחות מבנה המוח שלו. ילדים בעלי קשיי קשב וריכוז עלולים להתקשות בלימודים וביכולת לתקשר עם ילדים אחרים. למעשה, הסטטיסטיקה מראה כי ילדים בעלי בעיות קשב וריכוז נוטים לעשן יותר, מילדים ללא הפרעות קשב וריכוז. 

אנו במכון הגמילה מעישון והרזייה בשיטת תומר סקר נשמח לסייע לכם להיגמל מעישון בשיטה המהירה והיעילה ביותר בשוק. תומר סקר מבצע את הטיפולים באופן אישי, במטרה להבטיח לכם את התוצאות הרצויות ביותר. אנו משיגים את אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר בתחום הגמילה מעישון ונשמח לתרום לכם מהידע הרב שצברנו לאורך שלושה עשורים של ניסיון בתחום. הטיפול אורך כשעה והוא אינו כולל תרופות או זריקות. לתיאום תור ולקבלת פרטים נוספים, צרו קשר!

שתפו את המאמר עם חברים


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/wwwquits/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420