טיפים להתמודדות עם גמילה 

stop smoking tips

אין ספק כי תהליך הגמילה עלול לעורר תחושות חשש, מאחר וכולם מבינים כי מדובר על תהליך מורכב ולא פשוט. הסיגריות מובילות להתמכרות קשה ומשפיעות הן על הגוף והן על הנפש. רבים מתקשים להיגמל כתוצאה מדפוסי חשיבה ודפוסי פעולה מושרשים, הכוללים את נוכחות הסיגריה בכל שלבי החיים. רבים מתחילים את הבוקר עם סיגריה, ממשיכים לסיגריה של אחרי הארוחה וכמובן נהנים מהיתרונות של הפסקות סיגריה לאורך היום. לכן תהליך הגמילה יצריך שינוי מהותי בסדר היום, דבר שרבים מתקשים להשלים עמו. הגמילה עלולה להותיר תחושת ריקנות ומחסור, אשר לרוב מתמלאים באמצעות נשנושים וממתקים. אך תהליך גמילה מקצועי ומסודר יסייע לכם להיגמל מהסיגריה ולהתמודד בצורה יעילה יותר עם תופעות הלוואי של הגמילה.

התמודדות עם גמילה מסיגריות – כיצד לעשות זאת נכון?

חשוב להבין כי ההתמודדות עם תהליך הגמילה חייבת להתייחס הן לפן הפיזי והן לפן הפסיכולוגי. מאחר ורבים משתמשים בסיגריה על מנת להפחית לחץ ומתח, להתמודד טוב יותר בסיטואציות חברתיות לא פשוטות או בתור תחליף לחוסר מעש, יש צורך לייצר הרגלי חשיבה והרגלי פעולה חדשים. לכן מומלץ לפנות לאיש מקצוע, שמתמחה בתחום ויוכל לסייע לכם בעניין. כמו כן, מומלץ לפתח תחביב חדש, על מנת להתמקד בתחביב במקום בצורך בסיגריה. מעבר לכך, מומלץ להתחיל לשמור על אורח חיים בריא, הכולל הקפדה על פעילות גופנית ותזונה נכונה. הדבר יסייע לכם להתמודד בצורה טובה יותר עם תופעות הלוואי הפיזיות של תהליך הגמילה.

גמילה מעישון בצורה האופטימלית ביותר

הניקוטין משפיע על כל מערכות הגוף, מאחר והוא מעודד הפרשה של דופמין, מדכא את התיאבון, מגביר את חילוף החומרים ומעודד הפרשה של גלוקוז לדם. לכן תהליך הגמילה עלול להיות מלווה במצב רוח ירוד, עצבנות, אי שקט, דכדוך, נדודי שינה, צורך תמידי במתוק וכמובן תיאבון מוגבר ועלייה במשקל. הדרך היעילה ביותר להתמודד עם המצב היא להיות מוכן אליו ולא להיכנע לדחפים הראשוניים. כדאי להקפיד על פעילות גופנית, שתסייע לאזן את רמות הדופמין ולשפר את מצב הרוח. כמו כן, תזונה בריאה ומאוזנת תמנע עלייה במשקל ותתרום לתחושת השובע. כמובן שיש לזכור כי כל תופעות הלוואי הינן זמניות, ורובן יחלפו תוך שבועיים לכל היותר.

אנו במכון גמילה מעישון והרזייה בשיטת תומר סקר נשמח לסייע לכם לעבור תהליך גמילה מהיר ויעיל וכמובן להתמודד בצורה היעילה ביותר עם תופעות הלוואי של הגמילה. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של כמעט שלושה עשורים בתחום ונשמח לתרום לכם מהידע והניסיון הרב שצברנו לאורך השנים. הטיפול עצמו אורך כשעה ובסיומו לא תרצו יותר לעשן. במידה והצורך לעשן יתעורר, תוכלו להגיע לעוד שלושה טיפולי חיזוק, ללא תשלום נוסף. הטיפול יסייע לכם להחזיר את השליטה לחייכם וליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר ובריאות טובה יותר. למידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר!

 

שתפו את המאמר עם חברים


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/wwwquits/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420