למה כל כך מפחיד להפסיק לעשן?

גמילה מעישון

רבים חוששים להפסיק לעשן, מאחר ומדובר על שינוי מהותי בשגרת החיים. הסיגריה הופכת לחלק בלתי נפרד מהחיים, לכן המחשבה על להפסיק לעשן יכולה לעורר תחושות של חשש, פחד, אי שקט ועצבנות. יש לזכור כי העישון משפיע עליכם הן בפן הפיזי והן בפן הפסיכולוגי. בפן הפסיכולוגי מדובר על הרגלים ודפוסי חשיבה ופעולה שהושרשו לאורך השנים, לכן אין זה פשוט לשנות אותם. רבים משתמשים בסיגריה על מנת להתמודד עם מצבים מלחיצים או לא נעימים והיא יכולה אף לסייע בסיטואציות חברתיות שונות. לכן אין זה מפתיע כי הפסקת העישון יכולה לעורר תחושות קשות.

מה מונע מאנשים להפסיק לעשן?

אנשים רבים חוששים לעבור גמילה מעישון מאחר והניקוטין עלול לעורר תופעות לוואי לא נעימות. כדאי לזכור כי ההתמכרות לניקוטין נחשבת להתמכרות שאינה שונה משמעותית מהתמכרות לסמים קשים. הגוף מתרגל לנוכחות הניקוטין במערכת, דבר שמשפיע על רוב תפקודי הגוף. הניקוטין משפיע למשל על חילוף החומרים וקצב שריפת הקלוריות, לכן אנשים שנגמלים מעישון נוטים לעלות במשקל. מעבר לכך, ישנו הרגל להתעסק עם משהו בפה, לכן ישנה נטייה לנשנש יותר ולהחליף הרגל אחד באחר. כדאי לציין כי הניקוטין משפיע גם על שחרור של גלוקוז למחזור הדם, דבר שיוצר תחושת "היי". ללא ניקוטין הגוף חווה מחסור בסוכר, לכן ישנה נטייה חזקה לאכול ממתקים. בנוסף, הניקוטין מטשטש תיאבון, לכן בתהליך הגמילה התיאבון מתגבר וישנו צורך מתמיד באוכל. כדאי לזכור כי כל התופעות האלו אמורות לחלוף תוך שבועיים לכל היותר, לכן צריך לאפשר לגוף לחזור לאיזון הטבעי שלו.

גמילה מעישון – מה כדאי לדעת?

חשוב לציין כי הניקוטין משפיע על רמות הדופמין בגוף, לכן בתהליך הגמילה רמת הדופמין יורדת ורבים מדווחים על אי שקט, עצבנות, תחושה דכדוך ומצב רוח ירוד. הדבר עלול להשפיע על איכות השינה וחלק מהאנשים יסבלו גם מנדודי שינה. בנוסף, תהליך הגמילה מלווה לרוב בשיעול וליחה, שנועדו לאפשר לגוף לפנות את שאריות הניקוטין שנאספו במערכת. אומנם רבים חוששים מההתמודדות עם תופעות הלוואי, אך באמצעות ליווי מתאים, תוכלו לצלוח את תהליך הגמילה וליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר.

אנו במכון גמילה מעישון והרזייה בשיטת תומר סקר נשמח לסייע לכם להיפטר מהחשש להפסיק לעשן. תומר סקר הינו גורו בתחום הגמילה מעישון, העוסק בתחום כמעט שלושה עשורים. השיטה שלנו מבוססת על היכולת לסייע לכם להבין את הכוחות הפנימיים שלכם ולהאמין שיש בכם את היכולת להיגמל מעישון ללא שום חשש מכישלון. תומר סקר מבצע את הטיפולים באופן אישי והוא משיג את האחוזים הגבוהים ביותר בתחום. הטיפול יסייע לכם להעלות את הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות העצמית וכמובן להחזיר לעצמכם את השליטה בחייכם. הטיפול אינו כולל זריקות או כדורים ובסופו תקבלו תעודת אחריות. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר!

 

שתפו את המאמר עם חברים


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/wwwquits/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420